Бүген: -- ------ 20-- --:--
Компания "Татарстан-Яңа Гасыр" телеканалы "ТНВ-Планета" телеканалы Безнең архив Хәбәрләр
Хәбәрләр тасмасы
15.05.2015

«Бәллүр каләм-2015» конкурсында II турга үтүчеләр исемлеге билгеле

Номинацияләр:

«Журналистикада исем»


1. Альбина Абсаләмова, «Идел» журналы;
2. Ирина Бертман, «Яңа Зәй» газетасы;
3. Гөлзадә Гатауллина, «Йолдыз» газетасы (Апас районы);
4. Мөршидә Кыямова, «Intertat.ru»;
5. Олег Корякин, «Российская газета»;
6. Михаил Любимов, «Яңа гасыр»;
7. Лилия Нургалиева, «Хезмәт даны» газетасы (Кукмара районы);
8. Нәфисә Сабирҗанова, «Нур» телекомпаниясе (Әлмәт);
9. Артем Субботкин, «Чаян» журналы;
10. Рәшит Фәтхрахманов, «Ватаным Татарстан» газетасы;
11. Мөршидә Фатыхова, «Татарстан» телерадиокомпаниясе;
12. Гөлия Хәйдәрова, «Күңел» радиосы.

«Татарстанның шәһәр һәм район массакүләм матбугат чаралары»

1. «Альметьевск РТВ» телерадиокомпаниясе;
2. «Заман сулышы» газетасы, Лениногорск;
3. «Зеленодольская правда» газетасы;
4. «Нижнекамская правда» газетасы;
5. «Нурлат» телерадиокомпаниясе;
6. «Әлмәт таңнары» газетасы, Әлмәт;
7. «Яшел Үзән» газетасы, Яшел Үзән районы.

«Темасы җирле, осталыгы - башкаланыкы»


1. Светлана Васильева, «Наш Зеленый Дол. Зеленодольск» газетасы;
2. Ирина Гарипова, «Нижнекамская правда» газетасы;
3. Гөлсина Зәкиева, «Арча хәбәрләре» газетасы;
4. Алсу Җиһаншина, ИЦ «Тюлячиинформ»;
5. Гөлназ Кадыйрова, «Информпечать „Нократ“ ( «Вятка») нәшрияты;
6. Егор Орлов, «РЕН ТВ – Набережные Челны» телекомпаниясе;
7. Фирада Сайранова, «Кайбыч таңнары» газетасы;
8. Фәрдия Хәсәнова, «Альметьевские вести» газетасы;
9. Ләйлә Шиһабеева, «Йолдыз» ( «Звезда») газетасы (Апас районы).

«Татарстанның корпоратив һәм махсуслашкан массакүләм мәгълүмат чаралары»


1. «Вестник КБК»  газетасы, Яр Чалллы;
2. «Мәгариф» журналы;
3. «Нефтяник „Альметьевнефти“ газетасы, Әлмәт;
4. «Сабантуй» журналы.

«Массакүләм матбугат чарасы җитәкчесе»


1. Дамир Дәүләтшин, «Мәйдан» телеканалы;
2. Светлана Ежова, «Нефтяник „Альметьевнефти“  газетасы;
3. Гөлгенә Кәримова, «Маяк»  газетасы, Азнакай районы;
4. Зөлфия Солтанова, «Челнинские известия»  газетасы.

«Объектив аша караш»


1. Мәдинә Ибәтуллина, «Авангард»  газетасы, Тәтеш районы;
2. Андрей Кузьмин, «Яңа гасыр» телекомпаниясе;
3. Фәрит Моратов, «Казанские ведомости»  газетасы;
4. Мингазиз Сөнгәтуллин, «Кайбыч таннары»  газетасы.

«Медиапроект»


1. «Знамя труда»  газетасы;
2. «Лениногорск» телерадиокомпаниясе;
3. «Казанские ведомости»  газетасы;
4. «Хезмәт даны»  газетасы.

«Туган тел»


1. Рәзилә Әхмәдуллина, «Нижгар татарлары. Нижегородские татары» журналы;
2. Венера Мәҗитова, «Кызыл таң» (Башкортостан) газетасы;
3. Эльвира Насыйбуллина, «Можга» телерадиокомпаниясе (Удмуртия);
4. Эльмарт Уразов, «Халык чишмәсе» газетасы (Пермь крае).

«Дебют»


1. Маргарита Державина, «Знамя труда» газетасы (Әлмәт);
2. Илья Иванов, Tatcenter.ru интернет-порталы;
3. Алисә Сабирова, «Шәһри Казан»  газетасы;
4. «Тәртип FM» радиосы.

«Татарстанда мәдәният елы» махсус проекты


1. ФГУП ВГТРК ГТРК «Татарстан» филиалы;
2. «Казан утлары» журналы;
3. «Казан» телерадиокомпаниясе;
4. «Кайбыч таңнары» газетасы.

«Бөек Ватан сугышында Җиңүгә 70 ел» махсус проекты


1. Светлана Брайловская, «Российская газета»;
2. «Волжская новь» газетасы (Югары Ослан районы);
3. Лилия Закирова, ТРК «Чаллы ТВ», «Күңел» радиосы;
4. «Казанские ведомости» газетасы;
5. «Казан» телерадиокомпаниясе;
6. Шаһинур Мостафин, журналист-публицист;
7. «Яңа гасыр» телерадиокомпаниясе;
8. «Нократ» («Вятка») газетасы;
9. Гөлназ Титова, «Елабужская служба новостей»;
10. «Ялкын» журналы.


www.tnv.ru - настройся на лучшее! Присоединяйтесь!

Комментарии:

Добавить свой комментарий:

Заголовок комментария:

Ваш ник:

Ваш e-mail:

Текст комментария:

Введите текст на картинке

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20