Онлайн трансляция

Свернуть

Көрәш буенча Татарстан чемпионнары билгеле — исемлек

Көрәш буенча Татарстан чемпионнары билгеле — исемлек

https://tnv.ru

23 Ноябрь 2021, 15:53

919

0

Көрәш буенча Татарстан чемпионнары билгеле — исемлек
Көрәш буенча 2021 елгы Татарстан чемпионнары билгеле. Районнар арасында беренче урынны Чаллы командасы яулады, дип хәбәр итә "Ватаным Татарстан" газетасы.

22-23 ноябрь көннәрендә Казанның «Ак барс» көрәш сараенда ир-атлар арасында көрәш буенча Татарстан чемпионаты узды.

Командалар арасында беренчелекне Чаллы шәһәренең Комсомол районы командасы яулаган. Икенчедә — Лаеш, өченчедә — Әлмәт районы командалары калган.

Барлык җиңүчеләр исемлеге: 

60 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын — Алексей Абрамов (Лаеш)

2 урын — Шамил Чевик (Лаеш)

3 урын — Динар Миңнебаев (Яңа Чишмә), Раил Валиев (Казанның Яңа Савин районы)

65 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын — Илназ Миңмуллин (Балтач)

2 урын — Илнар Закиров (Чистай)

3 урын — Искәндәр Мортазин (Әлмәт), Дмитрий Левашев (Яр Чаллының Комсомол районы)

70 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын — Ислам Фәләхов (Казанның Вахитов районы)

2 урын — Рафаэль Бильданов (Әлмәт)

3 урын — Илназ Димиев (Мамадыш), Рамил Камалов (Баулы)

75 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын — Рафаэль Кәлимуллин (Әлмәт)

2 урын — Ленар Садыйков (Яр Чаллының Комсомол районы)

3 урын — Динар Кәримуллин (Лаеш), Фирдүс Галимуллин (Балтач)

80 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын — Ренас Кәлимуллин (Теләче)

2 урын — Марат Кәримов (Әлмәт)

3 урын — Габделфәт Хәйруллин (Лаеш), Илшат Таһиров (Минзәлә)

85 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын — Раил Сәлахетдинов (Кукмара)

2 урын — Фаяз Зарипов (Теләче)

3 урын — Ренат Шәйхетдинов (Яр Чаллының Комсомол районы), Максим Степанов (Мамадыш)

90 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын — Илмир Төхвәтуллин (Казанның Яңа Савин районы)

2 урын — Айрат Сәмигуллин (Әлмәт)

3 урын — Фәрис Хуҗин (Актаныш), Илнар Галимов (Алабуга)

100 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын — Руслан Рәфыйков (Балтач)

2 урын — Рәдис Сәмигуллин (Балтач)

3 урын — Эльдар Хәмитов (Яр Чаллының Комсомол районы), Булат Кәримуллин (Актаныш)

130 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын — Радик Сәлахов (Әлмәт)

2 урын — Муса Галләмов (Лаеш)

3 урын — Руслан Газизуллин (Лаеш), Эльмир Ахунҗанов (Мамадыш)

130 кг нан югары үлчәү авырлыгы:

1 урын — Фирдүс Зәйнуллин (Яшел Үзән)

2 урын — Рәнис Гыйләҗетдинов (Яр Чаллының Комсомол районы)

3 урын — Илфат Гыймадиев (Норлат), Рөстәм Бәдретдинов (Минзәлә)

Фото: minsport-tatarstan.ru

Комментарии 0

Аватар